منوی اصلی
کانال تلگرام انجمن مدیریت پروژه
iranpma_telegram.jpg
publication.jpg
book.jpg
 
ساختار انجمن
نظر به برنامه راهبردی انجمن مدیریت پروژه ایران، ساختار سازمانی این انجمن از 1393/01/01 به شرح زیر تصویب و برقرار می باشد:
 
 
 

  565656.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

هیأت مدیره:

به موجب قانون تجارت و اساسنامۀ انجمن مدیریت پروژه ایران،هیأت مدیره برای هرگونه اقدامی بنام انجمن و انجام هرگونه عملیات و معاملاتی که مربوط به موضوع این انجمن غیرانتفاعی و مردم نهاد بوده و اتخاذ تصمیم درباره آنها صریحاً در صلاحیت مجامع عمومی قرار نگرفته باشد دارای وسیع ترین اختیارات است و مسئولیت سیاستگذاری و تعیین اهداف کلی انجمن، تدوین خط مشی ها، نظارت و پایش امور جاری را در راستای تحقق اهداف تعریف شده بر عهده خواهد داشت.

 

شورای عالی:

شورای عالی مشورتی انجمن با هدف بررسی، تحلیل و ارایه پیشنهادهای مشورتی در خصوص مسایل جاری و مطروحۀ هیأت مدیره با استفاده از تجارت مدیریتی اعضاء هیأت مدیره و بازرسان ادوار گذشتۀ انجمن سامان یافته است.

 

کمیته های تخصصی هیأت مدیره:

با عنایت به تنوع موضوعات تخصصی که لازم است در هیأت مدیره بررسی و در خصوص آنها اتخاذ تصمیم شود، ذیل هیأت مدیره، کمیته های تخصصی متشکل از گزیدۀ اعضاء اعضاء هیأت مدیره و گزیدۀ داوطلبین و متخصصین عضو انجمن مدیریت پروژه ایران تشکیل شده تا با بررسی تخصصی و کارشناسی موضوعات مطروحه و ارایه خدمات مشاوره و پیشنهادات تخصصی در زمینه سیاستگذاری و تعیین اهداف کلان انجمن، به هیأت مدیره یاری رسانند.

 

مدیریت عامل:

شخصی حقیقی منتخب هیأت مدیره که برای مدتی معین کلیه مسئولیت ها و اختیارات عملیاتی و اجرایی هیأت مدیره، به وی تفویض شده و به نیابت از سوی هیأت مدیره و رییس هیأت مدیره مسوولیت برنامه ریزی، سازماندهی، تجهیز و تعریف، مدیریت، نظارت و پایش کلیه عملیات اجرایی انجمن برای دستیابی به اهداف تعیین شده را دارا می باشد.

 

کارشناسان فنی:

بدنۀ عملیاتی انجمن توسط گروه های کارشناسی متشکل از کارکنان و اعضاء حقیقی و حقوقی انجمن سازماندهی شده است. با توجه به طیف وسیع امور جاری، انجمن مدیریت پروژه ایران همواره چشم به راه مشارکت و همکاری اعضاء محترم خود برای پیشبرد امور جاری است. بدین منظور کافی است اعضاء اعلام آمادگی خود را برای همکاری در موضوعی خاص به صورت مکتوب به دبیرخانۀ انجمن اعلام دارند تا حسب موضوع و موقعیت از همکاری آنان استفاده شود.

 

گزیده ای از خدمات انجمن:

با عنایت به اهداف و رسالت تعریف شده برای انجمن مدیریت پروژۀ ایران، مهم ترین محصولات این انجمن به شرح ذیل می باشد:

گواهینامه / اعتبارنامه:

انجمن مدیریت پروژه ایران، نماینده انحصاری انجمن بین المللی مدیریت پروژه (IPMA)، عهده دار مسئولیت ارایۀ گواهینامه های حرفه ای بین المللی مدیریت پروژه در منطقه می باشد. این گواهینامه ها در دو گروه: گواهینامه های مدیران پروژه (در 4 سطح) و گواهینامه های حرفه ای مشاوران مدیریت پروژه (در دو سطح) براساس استانداردهای ICB و ICBC ارایه می شود. این گواهینامه ها به عنوان یکی از مطرح ترین و معتبرترین گواهینامه های حرفه ای مورد وثوق و دارای اعتبار بین المللی است.

جوایز مدیریت پروژه:

انجمن مدیریت پروژه ایران، بنیانگذار دو جایزۀ تخصصی مدیریت پروژه با عناوین (جایزۀ ملی پروژۀ برتر) و (جایزه ملی پژوهش برتر) می باشد. در جایزۀ ملی پروژۀ برتر، پروژه های متعددی براساس مدل PEM ارزیابی، و سطح سرآمدی مدیریت پروژه در آنها تعیین و رده بندی می شود. براساس این رده بندی، ستاد مدیریتی پروژه های سرآمد و دستاوردهای آنان طی مراسم باشکوهی به جامعۀ مدیریت پروژۀ کشور معرفی می شوند.

انجمن مدیریت پروژه ایران، در جایزه ملی پژوهش برتر، پژوهش های مرتبط با موضوع مدیریت پروژه را ارزیابی و برترین ها را به جامعۀ علمی و صنعتی کشور معرفی می نماید. اعطاء جوایزی مانند مدیر پروژۀ برتر و یا مشاوران برتر مدیریت پروژه نیز در برنامۀ آتی انجمن قرار دارد.

 

آموزش و انتشارات:

انجمن مدیریت پروژه ایران،در راستای یکی از مهم ترین رسالت های خود یعنی "توسعۀ دانش عمومی و تخصصی اعضاء حقیقی و حقوقی در زمینۀ مدیریت پروژه"، رأساً یا با مشارکت همکاران آموزشی خود نسبت به سازماندهی و برگزاری دوره های آموزشی و گردهمایی فیزیکی و یا مجازی برای تبادل یا انتقال مفاهیم علمی و عملی مرتبط با مدیریت پروژه، مبادرت می ورزد. نمونۀ شاخص این دسته از خدمات انجمن، سازماندهی و برگزاری سالانه "کنفرانس بین المللی مدیریت پروژه" با همکاری و مشارکت ارزشمند "گروه پژوهشی صنعتی آریانا"بوده است که استقبال کم نظیر جامعۀ علمی و صنعتی کشور در کنار مدیران، فرهیختگان و اساتید بین المللی، آن را به یک رویداد رسمی سالانۀ بین المللی در عرصۀ مدیریت پروژه بدل ساخته است. انتشار محصولاتی اعم از مجلات، خبرنامه ها، کتب، فیلم آموزشی، مقالات، اسناد چند رسانه ای و مانند آن نیز در مجموعه خدمات آموزشی انجمن، پشتیبان تحقق رسالت انجمن خواهد بود.

 

مشاوره، نظارت و اجرا:

انجمن مدیریت پروژه ایران حسب شناسایی نیازی مشخص در کشور، در کنار دیگر خدمات خود، وظیفۀ ارائه مشاوره / نظارت و اجرای خدمات مدیریت پروژه به اعضاء انجمن و سایر متقاضیان در قالب پروژه های مشخص و با استفاده از پتانسیل های اعضاء تعیین صلاحیت شدۀ خود را نیز بر عهده گرفته است.

 

شبکۀ اعضاء:

انجمن مدیریت پروژه ایران،ارائه مجموعه ای از تسهیلات و خدمات به اعضاء حقیقی و حقوقی خود و تلاش برای توسعۀ قابلیت های تخصصی اعضاء، ارتباط آنها با یکدیگر از طریق برگزاری همایش های فصلی و یا سایر هم اندیشی ها را در اهم وظائف خود قرار داده و تلاش می نماید تا رضایت نسبی اعضاء را از این منظر فراهم سازد. تسهیل حضور اعضاء در همایشها و نمایشکاه های تخصصی و معرفی اعضاء حقیقی جویای کار متناسب با صلاحیت و نیاز اعضاء حقوقی نیازمند نیروی کار نمونه تاچیزی از این خدمات می باشد.

 

 

 

 
 
 
   
 
   
   
انحمن مدیریت پروژه ایران
تمامي حقوق اين سايت متعلق است به انجمن مديريت پروژه ايران
صفحه اصلي = تماس با ما = ارسال پيام