منوی اصلی
کانال تلگرام انجمن مدیریت پروژه
iranpma_telegram.jpg
publication.jpg
book.jpg
Syndicate

پیشکسوتان معرفی شده در هفتمین جشنواره معرفی شدند. ...

پروژه های برتر در هفتمین جایزه ملی مدیریت پروژه ایران ...

تندیس های هفتمین جشنواره مدیریت پروژه ایران ...

 
اولین جشنواره روز ملی مدیریت پروژه برگزار شد

در اولین جشنواره روز ملی مدیریت پروژه و چهارمین دوره جایزه ملی مدیریت پروژه، برترین های مدیریت پروژه سال 1393 کشور معرفی و تقدیر شدند.

در این جشنواره که به همت انجمن مدیریت پروژه ایران و با حضور محمد باقر نوبخت، سخنگوی دولت و معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور و اکبر ترکان، مشاور عالی رئیس جمهور و رئیس نظام مهندسی ساختمان برگزار شد، مدیریت پروژه احداث بزرگراه طبقاتی صدر، مدیریت پروژه تولید همزمان برق و آب قشم، مدیریت پروژه نیروگاه سیکل ترکیبی اصفهان 2 و مدیریت پروژه پالایشگاه فازهای 15 و 16 پارس جنوبی به عنوان پروژه های برگزیده انجمن پروژه ایران در سال جاری موفق به تندیس سیمین شدند. 

همچنین مدیریت پروژه احداث تونل نیایش به عنوان دیگر پروژه برگزیده چهارمین دوره جایزه ملی مدیریت پروژه به دریافت تندیس بلورین نائل آمد. در این مراسم همچنین از خدمات ارزنده موسسه حمایت از کودکان سرطانی که در ارزیابی سال 2014 انجمن جهانی مدیریت پروژه مفتخر به دریافت تندیس زرین شده بود، تقدیر شد.

ترکان با تشکر از این حرکت فرهنگی گفت: برگزاری چنین مراسمی به ارتقای مدیریت پروژه در کشور کمک خواهد کرد. معرفی و تقدیر از نفرات برگزیده در اخذ گواهینامه های حرفه ای مدیریت پروژه بخش دیگری از مراسم بود که پس از سخنرانی حسینعلی زحمتکش رئیس مرکز ارزیابی و صدور گواهینامه های مدیریت پروژه صورت پدیرفت.

حمید زرگرپور، رئیس هیات مدیره انجمن مدیریت پروژه ایران طی سخنانی در این مراسم با بیان این که ایران با داشتن حدود 400 هزار پروژه ی نیمه تمام، کشور مدیریت پروژه به شمار می رود ظرفیت بالایی از این نظر دارد، وی کمبود منابع مالی را گریبان گیر بسیاری از پروژه های از پروژه های کشور یادآور شد و افزود: ما به یک نظام جامع مدیریت پروژه در کشور نیاز داریم و هدف انجمن نیز ارتقای جایگاه مدیریت پروژه در کشور است.

وی ادامه داد: انجمن مدیریت پروژه سعی دارد تا از طریق تعامل با معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری ارتقای جایگاه مدیریت پروزه در نظام فنی و اجرایی کشور محقق کند.

زرگرپور همچنین از تعامل خوب انجمن با انجمن بین المللی مدیریت پروژه خبر داد و گفت: انجمن سعی دارد تا روز ملی مدیریت پروژه را در تقویم کشور ثبت کند.

دکتر مجتبی حسینعلی پور، رئیس کمیته جوایز ملی مدیریت پروژه نیز با اشاره به دستاوردهایی که اهدای سه دوره جوایز مدیریت پروژه در ایران داشته است، گفت: برای تعیین سرآمدی مدیریت پروژه ها از مدل تعالی پروژه با 9 معیار و 22 زیر معیار استفاده شده است و تیم های تخصصی، ارزیابی و در نهایت هیأت داوری برترین مدیریت پروژه ها را برگزید که البته هیچ کدام حائز تندیس زرین نشدند و جایزه ها در دو سطح تندیس سیمین و تندیس برنز اهدا شد.

گفتنی است، ارزیابی کمیته جوایز ملی انجمن مدیریت پروژه ایران که به عنوان نماینده انجمن بین المللی مدیریت پروژه در کشور شناخته می شود، همانند ارزیابی سال 2014 انجمن جهانی مدیریت پروژه براساس مدل تعالی پروژه صورت گرفته است؛ الگویی که با استفاده از معیارهای نه گانه اهداف پروژه، راهبری پروژه در ابعاد و لایه های مختلف ارکان اجرایی، دست اندرکاران و کارکنان، نحوه گزینش و حرفه یی بودن تیم پروژه، آموزش حین کار و نتایج حاصل از عملکرد کارکنان، بحث تامین به موقع و مناسب منابع، چگونگی تعریف فرآیندها، نحوه تامین منافع ذینفعان و نتایج حاصل از اجرای این پروژه ها به ارزیابی و مقایسه پروژه های برتر کشور پرداخته است.

این جشنواره انعکاس گسترده ای در جراید و شبکه های خبری کشور داشت که برخی از آنها در ادامه ارائه می گردد.

 

 

http://www.sedayeeghtesad.ir/News/3696.html

 

 

 

http://www.yjc.ir/fa/news/5068711/اهدای-تندیس-های-سیمین-و-بلورین-چهارمین-دوره-جایزه-ملی-مدیریت-پروژه-ایران-به-بزرگراه-طبقاتی-صدر-و-تونل-نیایش

 

http://www.mehrnews.com/news/2441171/وجود-400-هزار-میلیارد-تومان-پروژه-نیمه-تمام-در-کشور

 

http://www.jahaneghtesad.com/کسب-و-کار/صنعت/item/10575-ايران-نيازمند-يک-نظام-جامع-مديريت-پروژه-است
http://www.donya-e-eqtesad.com/news/846563/

 

http://isna.ir/fa/news/93091912156/اعطای-تندیس-مدیریت-پروژه-به-پنج-طرح-برتر

 

 

 

 
 
همکاران استراتژیک انجمن

ps-co.jpg 1-_1024-1024.png
  پایدار پی سازه همراه اول        


farab0.tiff.jpg
iranian_atlas.jpg  
           فرآب  ایرانیان اطلس 

 92-958-c.png
 نیرپارس
     
 
دانلود ویژه نامه
7fest_vijeh.jpg
دوره های همکاران آموزشی
بروشور انجمن مدیریت پروژه ایران

1.jpg
IPMA Council of delegates
council_of_delegates.jpg
 
   
 
   
   
انحمن مدیریت پروژه ایران
تمامي حقوق اين سايت متعلق است به انجمن مديريت پروژه ايران
صفحه اصلي = تماس با ما = ارسال پيام