منوی اصلی
کانال تلگرام انجمن مدیریت پروژه
iranpma_telegram.jpg
publication.jpg
book.jpg
Syndicate

پیشکسوتان معرفی شده در هفتمین جشنواره معرفی شدند. ...

پروژه های برتر در هفتمین جایزه ملی مدیریت پروژه ایران ...

تندیس های هفتمین جشنواره مدیریت پروژه ایران ...

 
رونمای از صندوق سرمایه گذاری پروژه
رونمایی از (صندوق سرمایه کذاری پروژه) در روز ملی مدیریت پروژه

در حاشیه برگزاری اولین جشنواره روز ملی مدیریت پروژه (18 آذر 93)، مراسم رونمایی از دستاوردهای نوین در حوزه تأمین مالی پروژه ها به همت انجمن مدیریت پروژه ایران، شرکت مشاور سرمایه گذاری آرمان آتی و گروه مپنا، برگزار گردید. این مراسم با ارائه کوتاه مهندس عزیز فرهنگی در خصوص چالش ها و کمبودهای موجود در حوزه تأمین مالی پروژه ها در کشور آغاز گردید. پس از آن آقای حسین فرزانگان از شرکت مشاور سرمایه گذاران آرمان آتی به معرفی فرآیند تشکیل صندوق سرمایه گذاری پروژه برای تأمین مالی پروژه های سرمایه گذاری با تشریح مورد کاوی صندوق سرمایه گذاری پروژه پرند مپنا که برای تأمین مالی پروژه نیروگاه سیکل ترکیبی پرند مپنا تشکیل گردیده است، پرداخت.

صندوق پروژه ابزاری برای تأمین مالی از طریق سرمایه  یا حقوق صاحبان سهام (Equity) می باشد که با اخذ مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار تأسیس شده و به جمع آوری سرمایه از عموم و تخصیص آن به سرمایه گذاری در ساخت و تکمیل پروژه معین اشاره شده در اساسنامه صندوق، می پردازد. در این نوع صندوقها سرمایه گذاران مستقیماً در منافع حاصل از اجرای پروژه سهیم می شوند. هر صندوق پروژه مختص یک پروژه می باشد و موضوع صندوق ساخت و تکمیل پروژه و سپس پایان یافتن فعالیت صندوق و تقسیم عواید حاصل از اجرای پروژه با توجه به ساختار پیش بینی شده در صندوق می باشد.

پس از پایان ارائه، حضار به طرح سئوالات و ابهامات خود در خصوص فرآیند تشکیل، ارکان درگیر، ریسک های مترتب بر این نحوه تأمین مالی، تناسب پروژه با روش تأمین مالی توضیح داده شده، میزان بازدهی مناسب و سایر شرایط پروژه برای تشکیل صندوق و ... پرداختند که سئوالات توسط ارائه دهندگان و همچنین جناب آقای میرزایی (معاونت اقتصادی گروه مپنا) پاسخ داده شد.

با توجه به اهمیت بحث به اهمیت بحث تأمین پروژه ها و لزوم استفاده از راهکارهای متنوع تأمین مالی، انجمن مدیریت پروژه ایران قصد دارد شبکه ای از علاقه مندان و متخصصان حوزه تأمین مالی پروژه ها را در این انجمن تشکیل دهد تا به صورت یک کارگروه تخصصی جلساتی را تشکیل و راهکارهای مختلف تأمین مالی پروژه ها را مورد واکاوی قرار دهند. شرایط عضویت در این شبکه تخصصی و جلسات آن متعاقباً به اطلاع خواهد رسید.

 

 

 

 
 
همکاران استراتژیک انجمن

ps-co.jpg 1-_1024-1024.png
  پایدار پی سازه همراه اول        


farab0.tiff.jpg
iranian_atlas.jpg  
           فرآب  ایرانیان اطلس 

 92-958-c.png
 نیرپارس
     
 
دانلود ویژه نامه
7fest_vijeh.jpg
دوره های همکاران آموزشی
بروشور انجمن مدیریت پروژه ایران

1.jpg
IPMA Council of delegates
council_of_delegates.jpg
 
   
 
   
   
انحمن مدیریت پروژه ایران
تمامي حقوق اين سايت متعلق است به انجمن مديريت پروژه ايران
صفحه اصلي = تماس با ما = ارسال پيام