منوی اصلی
کانال تلگرام انجمن مدیریت پروژه
iranpma_telegram.jpg
publication.jpg
book.jpg
Syndicate

تندیس های هفتمین جشنواره مدیریت پروژه ایران ...

پروژه های برتر در هفتمین جایزه ملی مدیریت پروژه ایران ...

پیشکسوتان معرفی شده در هفتمین جشنواره معرفی شدند. ...

 
گزارش بازدید از فاز 17 و 18 پارس جنوبی
چهارمین بازدید علمی انجمن مدیریت پروژه ایران از فازهای 17 و 18 پارس جنوبی به یاری خداوند در روزهای 25 و 26 مهرماه سال 1394 برگزار گردید. هماهنگی های این بازدید دو ماه به طول انجامید که در نهایت با همکاری و پیگیری های قابل تقدیر شرکت مدیریت صنعتی (IPMI)، علی الخصوص آقای دکتر تاسا و علیرغم مشکلات زیادی که در زمینه اخذ مجوزهای لازم وجود داشت، این امر محقق گردید.

روز اول بازدید:

بازدید کنندگان در دو گروه راهی عسلویه گردیدند. حرکت گروه اصلی صبح شنبه 25 مهرماه از فرودگاه مهرآباد به سمت عسلویه آغاز گردید. گروه دوم نیز شخصاً راهی عسلویه شدند. ساعت 9 صبح دو گروه به هم ملحق شده و برای تحویل اتاق های خود راهی کمپ اسکان گردیدند.

  2001.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پس ازتحویل گیری اتاق ها و استراحتی مختصر، جلسه توجیهی ایمنی پیش از بازدید در سالن کنفرانس شرکت مدیریت طرح های صنعتی

در محل های فازهای 17 و 18 پیش از ورود به سایت برگزار گردید و نکات ایمنی مقدماتی و ضروری پیش از بازدید از سایت به بازدید کنندگان آموزش داده شد. پس از اتمام این جلسه بازدیدکنندگان برای صرف ناهار به کمپ محل اسکان بازگشتند.

پس ازصرف وعده ناهار و استراحتی مختصر برنامه بازدید ازسایت برگزار گردید. با توجه به پیشرفت 94 درصدی پروژه و فعال بودن بخش هایی از کارگاه، طی بازدید از سایت که با همراهی و ارائه آقای مهندس کشکولی برگزار گردید، بازدیدکنندگان از بخش هایی از سایت که از کمترین خطر برخوردار بود بازدید کردند و توضیحاتی در رابطه با یونیت های پالایشگاه، کارکرد آنها و تجهیزات ایمنی مورد استفاده در سایت به بازدیدکنندگان داده شد. پس از این بخش، گروه به اتاق فرمان فاز 17 و 18 پارس جنوبی رفته و روند نظارت و کنترل بر روند واحدهای مختلف را از نزدیک مشاهده کردند. توضیحات مختصری نیز توسط کارشناسان این بخش به بازدیدکنندگان داده شد.

  2002.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

با اتمام  بازدید از سایت و اتاق فرمان، گروه به اتاق کنفرانس شرکت مدیریت طرح های صنعتی بازگشت تا آخرین بخش روز اول بازدید نیز طبق برنامه آغاز شود. در این بخش فرآیندهای مدیریت HSSEQ در فازهای 17و 18 پارس جنوبی، جایگاه HSEQ در این پروژه ها، مشکلات و موانع آن و برخی حوادث رخ داده در پروژه برای بازدید کنندگان ارائه گردید. پس از این بخش گروه برای صرف شام به کمپ محل اسکان بازگشت. پس از صرف شام و استراحتی مختصر، گروه جهت بازدیدی 3 ساعته از شهر عسلویه کمپ اسکان را ترک کرد.

2003.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

روز دوم بازدید:

روز دوم بازدید رأس ساعت 7:30 و با صرف صبحانه آغاز گردید. پس از صرف صبحانه، بازدیدکنندگان راهی سالن کنفرانس شرکت مدیریت طرح های صنعتی شدند. در روز دوم اولین جلسه از ساعت 9 الی 12 و با موضوع برنامه ریزی و کنترل پروژه در پروژه های EPC و با ارائه آقای مهندس رادمهر برگزار شد. در این جلسه آقای مهندس رادمهر روند برنامه ریزی و کنترل ابر پروژه ها را در سه حوزه مهندسی، تأمین و تدارکات و ساخت به صورت مبسوط ارائه دادند.

2004.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 پس از اتمام این بخش، بازدیدکنندگان برای صرف ناهار به کمپ محل اسکان بازگشتند. پس از صرف ناهار و پیش از بازگشت به سالن کنفرانس شرکت مدیریت طرح های صنعتی، بازدید مختصری از جنگل های حرا و خلیج همیشگی فارس در نظر گرفته بود.

2005.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین برنامه در نظر گرفته شده برای روز دوم بازدید، بررسی نقش پیمانکار MC خارجی در پروژه بود که رأس ساعت 14:30 با جمعی از مدیران شرکت بین المللی RPSE مصر و با مدیریت جناب آقای کیانی آغاز گردید. این جلسه در چند محور معرفی کلی پروژه، مدیریت پروژه و نقش MC، مدیریت ساخت و مدیریت بخش HSE دنبال شد. پس از اتمام این جلسه و پرسش و پاسخ حاضرین در ساعت 17:30، گروه به سمت کمپ محل اسکان رفته و پس از صرف شام و جمع آوری وسایل به سمت فرودگاه حرکت و با پرواز ساعت 20:20 به تهران بازگشت.

در پایان از زحمات قابل تقدیر کلیه مدیران و همکاران شرکت مدیریت طرح های صنعتی (IPMA) و همکاران دبیرخانه انجمن از جمله آقای مهندس کرمی و خانم ها خوش چشمی، فرشادی، نصرا...پور و حقوقی تشکر می شود.

 

انجمن مدیریت پروژه ایران

هم پیمانی همیشگی برای بالندگی مدیریت پروژه ایران

 

 تاریخ انتشار: 1 آبان ماه 1394 - 11:00                                         کد خبر: 50050

 

 

 
 
همکاران استراتژیک انجمن

ps-co.jpg 1-_1024-1024.png
  پایدار پی سازه همراه اول        


farab0.tiff.jpg
iranian_atlas.jpg  
           فرآب  ایرانیان اطلس 

 92-958-c.png
 نیرپارس
     
 
دانلود ویژه نامه
7fest_vijeh.jpg
دوره های همکاران آموزشی
بروشور انجمن مدیریت پروژه ایران

1.jpg
IPMA Council of delegates
council_of_delegates.jpg
 
   
 
   
   
انحمن مدیریت پروژه ایران
تمامي حقوق اين سايت متعلق است به انجمن مديريت پروژه ايران
صفحه اصلي = تماس با ما = ارسال پيام