معرفی کارگروه

کارگروه "زنان در مدیریت پروژه" انجمن مديريت پروژه ایران

نیل به شرايط توسعه با استفاده از همه استعدادها و توانمندي­هاي جامعه امكان­پذير است و اين واقعيت را نمي­توان انكار كرد كه بدون درنظر گرفتن نقش زنان كه تقريبا نيمي از جمعيت كشورها را تشكيل مي­دهند، دستيابي به توسعه واقعي امكان­پذير نخواهد بود.
در كشور ما ارتقاي نقش و تاثير زنان در چند دهه اخير روزافزون بوده است، اما هنوز هم ظرفيت­هاي بالقوه بسياري به­ويژه در زمينه فعاليت­هاي مديريتي و صنعتي وجود دارد كه به دلايل گوناگون بدون استفاده مانده­اند.
از سوي ديگر، افزايش ميزان حضور دختران در رشته هاي دانشگاهي در زمينه­هاي اقتصادي و صنعتي، به معناي اين است كه تا چندسال آينده شاهد حضور هزاران زن آماده به كار در رشته هاي اقتصادي و صنعتي خواهيم بود.
انجمن مديريت پروژه ايران با درک اين مهم و در جهت ایفای نقش خود در جهت رشد و شکوفايي کشور عزيزمان ايران در تاريخ 01/04/1398، اقدام به تشکيل کارگروه زنان در مدیریت پروژه ايران، به عنوان يكي از كارگروه­هاي تخصصي خود نموده است.
اعضای این کارگروه، در چارچوب ماموريت، چشم انداز و ساختار مطروحه در این سند، و به منظور دستيابي به اهداف و برنامه­ها، همكاري مي­نمايند.
بیانیه ماموریت و چشم انداز کارگروه
ماموریت کارگروه "زنان در مدیریت پروژه" فعاليت در راستاي حمايت از توسعه و ارتقای جایگاه زنان ایرانی در مدیریت پروژه در سطوح ملی، منطقه ای و بین المللی از طریق:
• ترویج فرهنگ فراجنسیتی
• ارتقاء توانمندیها
• شبکه سازی
• تسهیم تجارب و آموخته ها
چشم انداز کارگروه "زنان در مديريت پروژه"، جامعه ایی با زمينه حضور و مشارکت حداکثري زنان ايراني مبتني بر توانايي و شايستگي آن­ها در عرصه­هاي مختلف مدیریت پروژه است.

اهداف کارگروه
1- بسترسازی جهت به کارگیری استعدادها و مهارت ها با تمرکز بر نقاط قوت ذاتی و طبیعی زنان برای ارتقای نرخ تحقق اهداف پروژه‌‌‌‌ها.
2- توسعه ارتباطات پايدار و نظام مند بين "كارگروه زنان در مديريت پروژه ايران" و كارگروه­ها و نهادهاي مشابه در داخل و خارج کشور.
3- کمک به توسعه فعاليت­های اعضاء در حوزه های مختلف مدیریت پروژه از طریق مشاوره ، آموزش و پژوهش، و عضويت در کارگروه­های علمی و حرفه­ای مرتبط با مهارت و نیازمندی­های حرفه­ای و علاقمندی پژوهشی آن­ها.
4- معرفی زنان فعال در حوزه­های مختلف مدیریت پروژه جهت الگوسازی کارراهه­های موفق.
5- ايجاد شبکه­ای منسجم و پویا از زنان فعال در مدیریت پروژه در سطح ملی، منطقه‌ای و جهان.
6- گسترش شبکه­های تعاملی، و ارتباطی دانشجویان و فارغ­التحصیلان زن جوان و شاغلین کم تجربه زن با افراد با تجربه و موفق در حوزه مدیریت پروژه به منظور افزایش سطح مهارت­ها و تسهیم تجارب.
7- ترویج و توسعه فرهنگ همکاری­های فراجنسیتی در پروژه­ها.
8- کمک به حضور مجدد زنان به کار (بازگشت به کار) از طریق تسهیم تجارب و باز توانمندسازی.

ساختار کارگروه
کارگروه "زنان در مديريت پروژه" به عنوان يک کارگروه تخصصي ذيل انجمن مديريت پروژه ايران فعاليت مي نمايد.
• عضويت در کارگروه، محدوديت جنسيتي، سني و منطقه اي ندارد و افراد حقيقي/حقوقي می توانند به عضويت کارگروه در­آيند.
• هسته مرکزي کارگروه، متشکل از 7 عضو اصلي است که یکنفر بعنوان مسئول کارگروه و سایرین به عنوان اعضای ثابت توسط هيات مديره انجمن مديريت پروژه انتخاب و منصوب مي شوند.

اعضا

انجمن مدیریت پروژه

ريحانه کاظمي

مسئول کارگروه

انجمن مدیریت پروژه

هانی اربابی

عضو کارگروه

انجمن مدیریت پروژه

الينا باقري

عضو کارگروه

انجمن مدیریت پروژه

حليمه درويش

عضو کارگروه

انجمن مدیریت پروژه

شيما مشايخي

عضو کارگروه

انجمن مدیریت پروژه

فرشته ميراب زاده

عضو کارگروه

انجمن مدیریت پروژه

مريم يدالله پور

عضو کارگروه

رویداد های مرتبط با کارگره

مشاهده تمامی رویداد
[پنجشنبه, 03 تیر 0 ]

بایدها و نبایدهای دفتر مدیریت پروژه (PMO)

ادامه مطلب
[سه شنبه, 28 اردیبهشت 0 ]

وبینار رایگان با موضوع: آموزش ترلو (Trello)

ادامه مطلب