تاریخچه و موسسین

کلان شهر مشهد با دارا بودن مراکز متعدد آموزش عالی که در حوزه مدیریت پروژه فعال می باشند و همچنین فعال بودن ده ها پروژه بزرگ عمرانی و صنعتی در این کلان شهر، به عنوان قطب مدیریت و اجرای پروژه در شرق کشور محسوب میگردد که این موارد مجموعه ای از فعالان این حوزه در بخش دانشگاهی و صنعت را در سال 1390 همزمان با برگزاری اولین همایش ملی مدیریت پروژه های ساخت به این جمع بندی رساند که داشتن مجموعه ای منسجم میتواند به گسترش، پیشبرد و ارتقای فعالیت های علمی، پژوهشی و اجرایی در زمینه مدیریت پروژه کمک نماید، که با برگزاری ده ها جلسه رسمی و دوستانه با فعالین این حوزه در شهر مشهد، در ابتدای سال 1392 منجر به تشکیل "کانون مدیریت پروژه شرق" گردید .
اهداف تشکیل کانون با برگزاری جلسات متعدد ( 10 جلسه و بالغ بر 150 نفر ساعت ) توسط هیات موسس و استفاده از نظر کارشناسان و خبرگان حوزه مدیریت پروژه ، شناسایی و مصوب شد. بخشی از این اهداف به شرح ذیل به استحضار میرسد:
1. اخذ نمایندگی از انجمن مدیریت پروژه ایران
3. ارتقاي جايگاه مديريت پروژه به عنوان يك حرفه و روشي براي رشد و توسعه استان های خراسان .
4. دفاع از حقوق حرفه‌اي مديران پروژه در استان های خراسان.
5. كمك به بخشهاي دولتی و خصوصي در جهت تأمين نيازهاي مديريت پروژه آنان.
8. انتشار اطلاعات و بهبود تبادل آزاد اطلاعات جهت پيشبرد حرفه مديريت پروژه.
10. تلاش و همكاري در جهت ايجاد و گسترش رشته‌هاي دانشگاهي مرتبط با مديريت پروژه در استان های خراسان.
12. مميزي و اعطاي گواهينامه‌هاي حرفه‌اي مديريت پروژه با همکاری انجمن مدیریت پروژه ایران.
14. ایجاد پایگاه اطلاعاتی مدیران پروژه استان های خراسان و سایت اینترنتی.

در همین راستا و جهت هماهنگی با انجمن مدیریت پروژه ایران در مرداد ماه 1392 و همزمان با برگزاری جلسات منظم ماهیانه توسط هیات موسس جهت تدوین ساختار و اهداف کانون مدیریت پروژه شرق، طی نامه رسمی به دبیر محترم وقت انجمن مدیریت پروژه ایران، اعلام آمادگی جهت اخذ نمایندگی در خراسان ، اعلام گردید که پس از بحث و بررسی های طولانی و برگزاری جلسات متعدد در مشهد و تهران ، بالاخره هیات مدیره محترم انجمن مدیریت پروژه ایران در جلسه شماره 162 با ایجاد شعبه خراسان بزرگ با مرکزیت مشهد مقدس موافقت نمودند و در اردیبهشت ماه 1393 طی نامه رسمی، به هیات موسس شاخه خراسان بزرگ ابلاغ گردید.
هیات موسس شاخه خراسان بزرگ طی برگزاری جلسات منظم ماهیانه ( بالغ بر 20 جلسه رسمی و غیر رسمی و بیش از 300 نفر ساعت ) پیگیر اهداف انجمن مدیریت پروژه ایران در شرق کشور بوده است .

اعضاء هیأت رئیسه

مجوز راه­ اندازي اولين نمایندگی (شاخۀ) انجمن مديريت پروژه ايران در خراسان بزرگ توسط هيأت مديره انجمن صادرشد. اسامي هيأت مؤسس شاخه خراسان بزرگ به شرح ذيل مي باشد: (به ترتيب حروف الفبا) آقايان دکتر حسين انصاري، مهندس مهران اميري، مهندس مجيد بردبار، مهندس آرش داور پناه، دکتر سيد مهدي درهمي، مهندس سيد مهرداد رئيس زاده، مهندس فرهاد شريف، مهندس علي کيوانلو شهرستانکي، مهندس عليرضا منصوريان.
طبق آيين نامه انجمن، اين هيأت موسس انتخابات داخلي مسئولين را برگزار و به اتفاق آرا از میان خود مسئوليت­ها را به شرح ذیل تقسیم نمودند:
آقای دکتر سید مهدی درهمی به عنوان رئیس هیأت موسس
آقای دکتر حسین انصاری به عنوان نایب رئیس هیأت موسس
آقای مهندس سید مهرداد رئیس زاده به عنوان دبیر هیأت موسس
آقای آرش داورپناه
آقای مهران امیری
آقای علی کیوانلو
آقای فرهاد شریف
آقای علیرضا منصوریان
آقای مهندس بردبار به عنوان خزانه دار هیأت موسس
هيأت مديره انجمن اين مجوز را در شرايطي صادر کرد که هیأت موسس بایستی پس از افزايش تعداد اعضاي حقيقي و حقوقي انجمن در منطقه فوق، اقدام به برگزاري اولين مجمع عمومي و انتخاب هیأت مدیره از میان اعضاء اصلی خود نمايد.

آدرس شاخه

دبیرخانه شاخه خراسان: مشهد، بلوار سجاد، خیابان بهارستان، بهارستان 18(ابن سینا) – خیابان مینا، مینا 5 ، پلاک 18، کد پستی 9187893899 شرکت مهندسین مشاور توس راوین سازه تلفن : 05137612333 و 05137640214 – پست الکترونیک : khorasan.ipma@gmail.com

لینک به سایت شاخه